اندودنتیکس یا درمان ریشه

هدف اصلی دندان پزشکان و متخصصان معالجه ریشه دندان حفظ دندان های طبیعی در قوس فکی می باشد. بسیاری از دندانها به دلیل پوسیدگی ضربه و علل دیگر ممکن است به درمان ریشه نیاز پیدا کنند. علم اندونتیکس درخصوص آناتومی فیزیولوژی و آسیب شناسی پالپ (عصب) دندان و بافت پری اپیکال (اطراف ریشه دندان) و صدماتی که بین بافتها وارد میشود و پیشگیری و درمان آنها   می‌پردازد. محدوده درمان ریشه دندان شامل تشخیص و درمان دردها با منشأ پالپ دندان و بافت های اطراف دندان درمان پیشگیری از طریق درمان پالپ زنده یا درمان عصب دندان درمان غیرجراحی کانال ریشه دندان درمان مجدد ریشه دندان در موارد شکست درمان ریشه سفید کردن (بلیچینگ) دندانهای درمان ریشه شده و در کلام مختصر حفظ دندان های طبیعی در مجموعه قوس فکی می باشد .

عصب کشی

عصب کشی مجدد

اپکسوژنز

اپکسیفیکشن

جراحی

با توجه به اینکه در گذشته به خاطر عدم دانش کافی بسیاری از افراد دندان های خود را کشیده و از دست دادند اکنون به فکر جایگزینی دندانهای از دست رفته و به دست آوردن مجدد فانکشن و زیبایی هستند درمان ایمپلنت به عنوان اولین انتخاب تمام متخصصان دندانپزشکی برای فضای خالی و از دست رفته دندان است. ایمپلنت یا کاشت به معنی قرار دادن فیکسچر که یک قطعه فلزی از جنس تیتانیوم است در محل دندان کشیده شده است که نقش ریشه دندان را بازی میکند می‌توان روی آن مشابه تاج یک دندان طبیعی را بازسازی کرد.

اپیکواکتومی

قطع انتهای ریشه و خارج کردن کیست

ایمپلنت یا کاشت دندان

دندان نهفته، عقل یا نیش

جراحی افزایش طول تاج

زیبایی، طراحی لبخند

نگرش زیبایی در جوامع مختلف متفاوت می باشد. اما تمایل به زیبایی در همه انسان‌ها به صورت ذاتی وجود دارد موقعیت دهان و دندان ها در زیبایی صورت منحصر به فرد و ویژه است و یکی از مهمترین عوامل در انتقال مفاهیم روحی و روانی دینامیک دهان و لبخند است. زیبایی لبخند در زندگی شخصی و اجتماعی می تواند اثر گذار باشد. و بعد از ایجاد تصویر سازی تصویر سازی ذهنی به مرحله خودباوری در نهایت اعتماد به نفس برسد. تغییرات ظاهری در چهره هر فرد می‌تواند تاثیرات عظیمی در روحیه آن فرد ایجاد کند. درمان های زیبایی می تواند امید به زندگی طولانی تر با روحیه بهتر را در افراد تقویت کند و با ایجاد چهره جوان‌تر و زیباتر تغییر تصورات ذهنی و روابط اجتماعی موفق تر دیده شده است.

لمینت سرامیکی

ونیر

سفید کردن دندان ها

ترمیمی

بازسازی با آمالگام

بازسازی با کامپوزیت

روکش

تمام سرامیک و یا پرسلن متصل به فلز

بریج

اطفال

فضا نگه دار

باز پس گیری فضا

پالپوتومی

پالپکتومی

ترمیم آمالگام

ترمیم کامپوزیت

ارتودنسی

ثابت

متحرک

پروتز

دست دندان کامل دو فک

پروتز پارسیل دائمی (کروم کبالت)

فیلیپر یا پروتز موقتی