چطور بدون جراحی دندان‌ های خود را ایمپلنت کنیم؟

فهرست مطالب

چطور بدون جراحی دندان‌ های خود را ایمپلنت کنیم؟ آیا تا به حال راجع به ایمپلنت شنیده‌ اید؟ آیا می‌ دانید که ایمپلنت نه تنها جنبه زیبایی دارد، بلکه می‌ تواند از لحاظ درمانی هم بسیار عالی باشد.

احتمالاً خیلی از شما به این فکر افتاده‌ اید که برای دندان‌ های از دست رفته خود به سراغ ایمپلنت بروید اما سوالی که در ذهن خیلی‌ ها وجود دارد؛ این است که آیا ایمپلنت بدون جراحی هم امکان‌ پذیر است. باید بگوییم که خوشبختانه امکان انجام این کار را دارید. در ادامه راجع به چگونگی انجام این کار برایتان توضیح می‌ دهیم.

ایمپلنت دندان بدون جراحی

زمانی که صحبت از کاشت ایمپلنت بدون جراحی می‌ شود، یعنی شما یک سری برش‌ های بسیار کوچک در دهانتان به وجود می‌ آید که نیازی به بخیه زدن آنها وجود ندارد. در نتیجه در این نوع روش کمترین میزان درد و خونریزی را تجربه می‌ کنید اما سوال اینجاست آیا همه افراد می‌ توانند ایمپلنت بدون جراحی را تجربه کنند یا نه؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال خود برسید.

پیشنهاد: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

ایمپلنت دندان بدون جراحی
چطور بدون جراحی دندان‌ های خود را ایمپلنت کنیم؟

ایمپلنت به غیر از روش جراحی چگونه انجام می‌ شود؟

اگر می‌ خواهید این روش‌ ها را امتحان کنید، باید گفت که دو راهکار برای انجام این کار وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌ کنیم:

روش پانچی

پانچی یک روش ایمپلنت بدون جراحی است؛ به این صورت که پزشک جراح حفره‌ ای را داخل لثه شما پانچ می‌ کند تا بتواند پایه ایمپلنت را در آنجا قرار دهد. در این روش خونریزی وجود دارد اما مقدار آن بسیار کم و ناچیز است و اصلاً به سختی نمی‌ افتید.

بعد از اینکه ایمپلنت را داخل همان حفره ایجاد شده قرار می‌ دهند، مدت زمانی طول می‌ کشد تا استخوان جوش بخورد و پایه ایمپلنت سر جای خودش تثبیت شود. در نتیجه شما بدون جراحی کارتان را انجام می‌ دهید.

روش لیزر

یکی دیگر از روش‌ های ایمپلنت بدون جراحی از طریق لیزر است. اول از همه یک تصویر سه بعدی از ساختار استخوان، فک، رشته‌ های عصبی و دندان شما ایجاد می‌ کنند و بعد محل ایجاد حفره توسط پزشک تشخیص داده می‌ شود. سپس از لیزر کمک می‌ گیرند تا جراحی را برای شما انجام دهند که معمولاً باید مهارت کافی وجود داشته باشد تا پزشک بتواند این درمان را به انجام برساند.

هر پزشکی این کار را انجام نمی‌ دهد. اگر شما به کلینیک دکتر میترا وثوقی مراجعه کنید و گزینه خوبی برای انجام این درمان باشید، این روش را برایتان در پیش می‌ گیرد.

چه افرادی می‌ توانند بدون جراحی ایمپلنت را انجام دهند؟

اگر می‌ خواهید ایمپلنت بدون جراحی انجام دهید، باید ببینید که گزینه خوبی برای انجام این کار هستید یا نه. اولین نکته‌ای که وجود دارد، این است که لثه شما باید کاملاً سالم باشد. از طرفی بافت و حجم استخوان هم باید به اندازه کافی سالم باشد. در این روش برشی در لثه تجربه نخواهید کرد. در نتیجه پزشک نمی‌ تواند به اندازه روش جراحی به استخوان دید کافی داشته باشد و شرایط کمی سخت‌تر است. تنها در صورتی این کار را برای شما انجام می‌ دهند که لثه کاملاً سلامتی داشته باشید.

افرادی که سیگاری هستند، به دیابت مبتلا هستند یا نمی‌ توانند هیچگونه عمل جراحی به خاطر بیماری‌ های زمینه‌ای انجام دهند‌ معمولاً به سراغ این روش می‌ روند. اما به هر حال سه شرط اساسی وجود دارد تا پزشک ایمپلنت بدون جراحی را برای شما تجویز کند:

  • مهارت کامل فرد ایمپلنتولوژیست
  • سلامت کافی دندان‌ های مجاور و لثه
  • تراکم کافی در استخوان و عدم نیاز به پیوند استخوان

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

چه افرادی می‌ توانند بدون جراحی ایمپلنت را انجام دهند؟
چطور بدون جراحی دندان‌ های خود را ایمپلنت کنیم؟

کلام آخر

با تمام توضیحات ارائه شده در این مقاله متوجه شدید که ایمپلنت بدون جراحی هم می‌ تواند برای خیلی از افراد انجام شود. به شرطی که تمامی سه شرطی که گفتیم، در آن رعایت شده باشد. از طرفی روش‌ های انجام این کار را هم برایتان توضیح دادیم. حال این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام روش را انجام دهید. البته به شرطی که پزشک به شما حق انتخاب داده باشد.