بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه

فهرست مطالب

بدون شک وقتی که به مشکلات دهان و دندان دچار می ‌شوید، حتماً به دنبال این هستید که یک متخصص با تجربه پیدا کنید. متخصصان و دندانپزشکان مختلفی هستند که در شهرهای مختلف ایران فعالیت می‌کنند اما اینکه بتوانید بهترین را پیدا کنید، کار راحتی نیست.

در نتیجه باید از قبل خوب تحقیق کرده باشید.‌ ما در این مقاله می ‌خواهیم راجع به بهترین متخصص درمان ریشه دندان  با شما صحبت کنیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

زمانی که احساس درد در ناحیه دندان می‌ کنید، احتمالاً به دندانپزشک مراجعه خواهید کرد. گاهی اوقات مشکل کاملاً سطحی است و با یک کار ساده مشکل برطرف می‌گردد اما همیشه هم اینگونه نیست. گاهی بدون اینکه خودتان متوجه باشید، کار به ریشه دندان می‌رسد. یعنی پوسیدگی‌ها ریشه ادامه پیدا می‌کنند و شما مجبور هستید که درمان ریشه را انجام دهید.

به خاطر همین به دنبال بهترین متخصص درمان ریشه دندان می‌روید. منظور از درمان ریشه یعنی درمان قسمت‌ها و بخش ‌هایی از دندان که در قسمت عمقی و ریشه‌ای فک قرار گرفته است.

معمولاً در این ناحیه عفونت ‌های زیادی تجمع پیدا می‌کند. باکتری‌ها و میکروب ‌ها آنقدر زیاد می ‌شوند که دندان ‌های پوسیده‌ ای خواهید داشت و باید به گونه‌ای درمان را انجام دهید تا تمامی این آلودگی ‌ها و عفونت‌ ها از بین رفته و پاکسازی بشوند.

بیشتر بخوانید: عصب کشی دندان چیست؟

بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه

متخصص درمان ریشه چه کار می‌کند؟

اینکه ما تاکید داریم به بهترین متخصص درمان ریشه دندان مراجعه کنید، به خاطر پروسه کاری است که آن دندانپزشک انجام می‌ دهد. متخصص درمان ریشه اقدام به از بین بردن پوسیدگی در قسمت عاج و مینای دندان می‌ کند. تمامی عفونت ‌ها را در این ناحیه از بین می‌ برد. معمولاً با درمان ریشه شما نیازی به عصب کشی ندارید. در حالت پوسیدگی عمقی و ریشه‌ای، حفره‌ ها و سوراخ ‌هایی در کانال ریشه و فضای داخلی آنها هستند که باید درمان گردند.

در حالت طبیعی داخل آن حفره‌ ها، رگ‌ های خونی، بافت سلولی و بافت عصبی وجود دارد. اگر پوسیدگی را در این مراحل درمان نکنید و میزان پوسیدگی آنقدر زیاد شود که از مینای دندان هم عبور کند، کم کم به قسمت عاج دندان می‌ رسد و به فضای پالپ هم گسترش می ‌یابد. همین جاست که متخصص درمان ریشه می‌تواند مشکل را برطرف کند.

علائم مربوط به مشکلات ریشه دندان

اینکه شما بخواهید به متخصص ریشه مراجعه کنید، کار سختی نیست اما اول باید بدانید که آیا اصلاً مشکل ریشه دارید یا نه. علائمی که در زیر به شما معرفی می ‌کنیم، نشان دهنده این است که ریشه دندان شما آسیب دیده اما نباید به همین‌ ها اکتفا کنید.

اگر این علائم را داشتید، به بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه یعنی دکتر میترا وثوقی مراجعه کنید، او به طور کامل دندان شما را بررسی می‌کند، عکسبرداری انجام می‌شود و تشخیص می‌دهد که به درمان ریشه نیاز دارید یا نه‌.

علائمی که باعث می‌ شود شما به سراغ پزشک متخصص بروید، شامل موارد زیر است:

  • دندان دردتان مدت زمانی است که شروع شده و هنگام نوشیدن مایعات گرم و سرد تشدید پیدا می‌ کند و به صورت مداوم ادامه دارد.
  • در ناحیه دندان درد غیر ارادی و خود به خودی دارید، بدون این که هیچ محرکی استفاده کرده باشید.
  • زمانی که چیزی را گاز می‌ گیرید یا می‌ جوید، این درد شدیدتر می‌ شود.
  • شاهد چرک، ورم یا خارج شدن ترشحات از دهان و دندان هستید. پوسیدگی، آبسه یا ضایعه در انتهای ریشه دندان شما به وجود اومده که حتماً باید برطرف گردد.

کلینیک دکتر میترا وثوقی بهترین منبع برای مراجعه به دندانپزشک است تا تمامی مشکلات شما برطرف گردد. کافی است که با کلینیک تماس بگیرید و وقت مشاوره رزرو کنید تا مشخص شود که به درمان ریشه نیاز دارید یا نه.

علائم مربوط به مشکلات ریشه دندان
بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه

کلام آخر

مراقبت کردن از دندان اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید تا جایی که می‌ توانید سبک زندگی سالم داشته باشید و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید تا مشکلات دندان شما به ریشه نرسد. اما به هر حال اگر این اتفاق افتاد، باید به بهترین متخصص درمان ریشه در صادقیه مراجعه کنید. آنها به طور اصولی مشکل دندان شما را برطرف می‌کنند که در این مقاله به طور کامل راجع به این موضوع صحبت کردیم.