عصب کشی دندان چیست

فهرست مطالب

عصب کشی دندان چیست؟ عصب کشی یا روت کانال یک روش دندانپزشکی است که شامل برداشتن عاج یا عاج داخلی و قسمت‌های نرم دندان است. پالپ از اعصاب ساخته شده است. بافت همبند و عروق خونی که به رشد دندان ها کمک می کنند در بیشتر موارد متخصص عصب کشی دندان یا پزشک ریشه عصب را تحت بی حسی موضعی خارج می کند.

در این مقاله با نحوه درمان اعصاب دندان و خطرات احتمالی مربوط به کشیدن دندان بیشتر آشنا خواهید شد.

پیشنهاد: متخصص عصب کشی دندان

درمان ریشه چیست؟

در اینجا می خواهم قبل از انجام عمل کشیدن دندان توضیح دهم تا با ماهیت و علل کشیدن دندان آشنا شوید. همه ما ممکن است به دلیل عوامل مختلفی دچار درد شدید دندان شویم که در ادامه توضیح خواهیم داد. اگر درد و عفونت به عاج سرایت کند تنها راه درمان کشیدن دندان است.

در واقع کشیدن دندان می تواند به شما کمک کند بدون نیاز به کشیدن دندان از شر پوسیدگی ها و عفونت ها خلاص شوید. و می توانید از دندان های خود برای جویدن غذا به راحتی استفاده کنید.

در خروج عصب ریشه و عصب دندان برداشته می شود. دندان ها از باکتری ها و عفونت ها پاک می شوند. و دوباره دندان ها را پر کنید و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

چه زمانی باید دندان را بکشیم؟

عصب کشی زمانی انجام می شود که قسمت داخلی دندان باشد این عاج همچنین به عنوان عاج آسیب دیده یا ملتهب و عفونی شناخته می شود. حتی اگر پالپ یا هسته دندان از بین رفته یا مرده باشد. بالای دندان یا تاج باقی می ماند. برداشتن عاج آسیب دیده یا عفونی بهترین راه برای حفظ ساختار دندان است.

علل اصلی آسیب به پالپ و نیاز به کشش عصب دندان عبارتند از:

  • پوسیدگی عمیق به دلیل عدم درمان گودال ها و حفره ها.
  • چندین درمان دندانی روی یک دندان انجام می شود.
  • ترک در دندان
  • صدمات و صدمات وارده به دندان ها
  • علائم شایع عاج آسیب دیده عبارتند از:
  • دندان درد متوسط ​​تا شدید
  • تورم و گرما در لثه ها

پیشنهاد: متخصص ایمپلنت در تهران

عصب کشی دندان چیست؟

روش کشیدن دندان چگونه است؟

فرآیند عصب کشی معمولاً در مطب متخصص عصب کشی دندانپزشکی در تهران انجام می شود. دندانپزشک شما دندان دردناک را معاینه می کند و برای تایید تشخیص از اشعه ایکس عکس می گیرد. حالا اگر عصب کشی و کانال ریشه می خواهید.

این فرآیند شامل چندین مرحله اساسی است. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد هر مرحله انصراف خواهید یافت:

اولین مرحله رد بیهوشی عمومی است.

در مرحله اول عصب کشی دندان توسط دندانپزشک شما مقدار کمی داروی بی حس کننده را روی لثه نزدیک دندان آسیب دیده قرار می دهد. تا احساس درد نکنه پس از انجام لثه ها در آن ناحیه بی حس هستند. اگر پوسیدگی و عفونت دندان زیاد باشد ممکن است برای بی حس کردن دندان های خود به زمان بیشتری نیاز داشته باشید.

لازم به ذکر است که در اولین معاینه دندانپزشک شما آنتی بیوتیک ها را برای کاهش عفونت تجویز می کند و 10 تا 15 روز بعد شروع به آسیب رساندن به دندان می کند.

مرحله دوم لکه دار شدن برداشتن پالپ

وقتی دندان های شما بی حس است یک دندانپزشک متخصص عصب کشی دندان یا عمومی یک سوراخ کوچک در قسمت بالایی دندان یا عاج ایجاد می کند تا عاج نمایان شود.

هنگامی که غشاهای آلوده یا آسیب دیده در معرض قرار می گیرند متخصص با استفاده از ابزار مخصوصی به نام فایل دندانپزشکی برای دسترسی به کانال عصبی دندان، آن را با دقت از بین می برد. سپس عصب دندان را با دقت برداشت.

پیشنهاد: درمان تخصصی ریشه دندان

روش های تمیز کردن و تزریق آنتی بیوتیک

مرحله سوم تخریب بعد از برداشتن مغز و عاج است. دندانپزشک برای جلوگیری از عفونت و جلوگیری از عود و عود، کانال باز را با آنتی بیوتیک های موضعی می بندد.

پس از تمیز کردن کامل و ضدعفونی کردن دندان شما توسط دندانپزشک را با چسب و ماده ای لاستیک مانند به نام گوتاپرکا یا کامپوزیت پر می کند. دندانپزشک شما ممکن است آنتی بیوتیک های خوراکی را برای کنترل و اطمینان از فرونشاندن عفونت تجویز کند.

مرحله اضافه در عصب کشی (افزودن موقت)

در مرحله نهایی عصب کشی دندان توسط دندانپزشک شکاف های کوچک را پر می کند. که در ابتدای کشیدن دندان و پر کردن موقت دندان ایجاد کرد آنها سوراخ ها و درزها را با کمک یک درزگیر مسدود می کنند تا حفره را از آسیب ناشی از بزاق در امان نگه دارند.

پیشنهاد: متخصص ایمپلنت در تهران

سخن نهایی

وقتی دندان را عصب کشی می کنیم در نتیجه ما فقط بافت زنده داخل ریشه دندان را برمی داریم. اما ما کاری به اباتمنت دندان های ماندگار نداریم. درنتیجه اگر اتفاق خاصی پیش نیاد و همه مراقبت های لازم بعد از عصب کشی به درستی انجام شود. طول عمر دندان های کشیده شده اغلب طولانی است.