مزایای ایمپلنت

فهرست مطالب

مزایای ایمپلنت کدامند؟ ایمپلنت چگونه انجام می‌ شود و چه ویژگی‌ هایی دارد؟ بسیاری از افراد با مراجعه به مرکز تخصصی ریشه دندان عمل ایمپلنت را برای دندان‌ های آسیب دیده خود انجام می‌ دهند. که یکی از بهترین روش‌ ها جهت درمان پوسیدگی دندان می‌ باشد. ایمپلنت مزایای بسیار زیادی دارد که از آن جمله می‌ توان به ظاهر طبیعی آن اشاره کرد. یعنی دندانی که به صورت ایمپلنت جراحی و ترمیم شده است کاملاً مشابه با دیگر دندان‌ ها است و تفاوتی با آن ها ندارد. در این مقاله مزایای ایمپلنت را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با مزایای ایمپلنت

گفتیم که به علت مزایای خوب ایمپلنت افراد زیادی به مرکز تخصصی درمان ریشه دندان مراجعه کرده و این شیوه را برای ترمیم دندان‌ های آسیب دیده خود انتخاب می‌ کنند. که متخصص جراح دندانپزشک پیش از انجام کار شما را با مزیت‌ ها معایب و نکات مهم نگه داری از آن آگاه خواهد کرد. از مهم‌ ترین این مزیت‌ ها گزینه‌ های زیر هستند:

  1. زمان ایمپلنت

یکی از مزیت‌ های مهم ایمپلنت، کاهش مدت زمان جراحی کردن و در نهایت نصب کردن آسان دندان مصنوعی می‌ باشد. زیرا در این حالت بیماران در مدت زمان اندکی می توانند دندان مصنوعی را جایگزین دندان از بین رفته کنند. این ویژگی موجب شده است که افراد زیادی این شیوه را به دیگر شیوه‌ های ترمیم دندان ترجیح دهند.

  1. ظاهر طبیعی دندان

در نصب کردن دندان‌ های مصنوعی بیمار هیچ تفاوتی بین دندان نصب شده با دندان‌ های دیگر احساس نمی‌ کند. یعنی ظاهر آن کاملاً مشابه با دندان‌ های طبیعی است.

مزایای ایمپلنت

  1. اعتماد به نفس بیمار

قطعاً از بین رفتن دندان‌ ها و خالی شدن جای آن ها می تواند اعتماد به نفس افراد را پایین بیاورد. به همین دلیل برخی از افراد که دندان‌ های خودشان را از دست داده‌ اند، حتی از خندیدن و صحبت کردن نیز امتناع می‌ ورزند. اما با جایگزین کردن یک دندان مصنوعی که بسیار مشابه با نوع دندان‌ های طبیعی باشد، این اعتماد به نفس بهبود خواهد یافت.

  1. حفظ استخوان

نصب ایمپلنت بر روی استخوان فک باعث می شود که به استخوان کمک کند تا استحکام و حجم خودش را حفظ کرده و از ریزش استخوان‌ های این قسمت پیشگیری کند.

  1. راحتی و نظم در ایمپلنت

از دیگر مزایای ایمپلنت، راحتی و نظم دندان ها می باشد. در ایمپلنت بدون نیاز داشتن به پروتز‌های متحرک می‌ توانید از این دندان‌ های متحرک مصنوعی استفاده کنید. بدون این که هیچ گونه مشکلی در نحوه غذا خوردن، صحبت کردن و یا حتی خندیدن داشته باشید.

  1. مدت درمان کوتاه

ایمپلنت دندان برخلاف بسیاری از روش‌ های جراحی دهان و دندان مدت زمان اندکی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز دارد. که این موضوع یکی از مزیت‌ ها و نکات مثبت ایمپلنت محسوب می‌ شود.

ایمپلنت فوری مزیت‌ های بسیار زیادی دارد، اما نیازمند به رعایت کردن برخی شرایط خاص می‌ باشد که سلامت استخوان فک و دهان تضمین شود.

بنابراین پیش از آن که اقدام به ایمپلنت کنید، حتماً باید با متخصص جراح دندانپزشک مشورت کرده و با کلیه مزایا، معایب، شرایط انجام دادن آن و غیره آشنایی کامل پیدا کنید.

مثلاً این که ممکن است شما تا مدتی با عفونت و التهاب در دهان خود مواجه شوید. یا احتمال شکستگی و ترک خوردن آن ناهماهنگی با دیگر بافت‌ های اطراف و عدم ترکیب با استخوان یا ریزش استخوان در این روش وجود دارد. که متخصص جراح دندانپزشک شما را با این مشکلات آشنا خواهد کرد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مزایای ایمپلنت دندان را بررسی کردیم. ایمپلنت یک شیوه رایج و البته پرطرف دار است که افراد زیادی این شیوه را جهت درمان و معالجه دندان آسیب دیده خود انتخاب می‌ کنند. ایمپلنت مزیت‌ های بسیار زیادی دارد که از آن جمله می‌ توان به ظاهر طبیعی دندان، مدت زمان اندک برای انجام دادن، راحتی در نظم، نصب آسان، ایجاد اعتماد به نفس در بیمار و غیره اشاره کرد که به توضیح جداگانه هر کدام از آن ها پرداختیم. در سایت دکتر میترا وثوقی بیش تر با مزایای ایمپلنت دندان، زمان مناسب برای مراجعه به متخصص درمان ریشه دندان جهت انجام دادن ایمپلنت و غیره آشنا شوید.