فهرست مطالب

۱۰ سوالی که بهتر است از دندانپزشک خود بپرسید: زمانی که به خاطر مشکلات مختلف به دندانپزشک مراجعه می‌ کنید، احتمالاً پزشک معاینه را روی شما انجام می‌ دهد و درمان مناسب را برایتان تجویز می‌ کند. اما بهتر است که شما هم یک سری سوالاتی را از پزشک خود بپرسید.

از آنجایی که در این زمینه تخصص ندارید و شاید تا به حال هم به دندانپزشک مراجعه نکرده باشید، در نتیجه نمی‌ دانید که چه سوالاتی باید از دندانپزشک پرسیده شود. ما در این زمینه شما را راهنمایی می‌ کنیم. با ما همراه باشید تا راجع به پرسیدن سوالات مهم از دندانپزشک صحبت کنیم.

پیشنهاد: متخصص عصب کشی در غرب تهران

برای سلامت دهان و دندان باید چه کار کنم؟
۱۰ سوالی که بهتر است از دندانپزشک خود بپرسید

برای سلامت دهان و دندان باید چه کار کنم؟

اولین و مهم ترین سوالی که باید از دندانپزشک پرسیده شود، این است که بدانید چه راهکارهایی برای افزایش سلامت دهان و دندان وجود دارد؟ شرایط دهان‌ و دندان‌ ها در افراد مختلف متفاوت است.

دندانپزشک می‌ تواند با توجه به ویژگی‌ هایی که در دهان و دندانتان می‌ بیند، توصیه‌ هایی را به شما داشته باشد و بگوید که چقدر مسواک بزنید، نخ دندان بکشید یا چند وقت یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید. این جزو سوالات مهم از دندانپزشک است که نباید نادیده بگیرید.

شما برای سلامت دهان و دندان من چه کار می‌ کنید؟

اگر مشکلی برایتان اتفاق افتاده و به دندانپزشک مراجعه کردید، باید به طور واضح از او بپرسید که دقیقاً مشکل چیست و قرار است چه اقداماتی برای دهان و دندان شما انجام شود. یا اگر پزشک تجویز کرد که شما چند وقت یک بار به او مراجعه کنید، از او بپرسید که در این جلسات قرار است چه اتفاقی بیفتد تا بتوانید دهان و دندان سالم‌ تری داشته باشید؟!

وضعیت بهداشت دهان و دندان من را چگونه ارزیابی می‌ کنید؟

دندانپزشک بهترین شخصی است که می‌ تواند راجع به بهداشت دهان و دندان شما توضیحات کافی را بدهد. اگر خرابی، ساییدگی و پوسیدگی در دندان وجود داشته باشد که به خاطر بهداشت ضعیف اتفاق افتاده، حتماً می‌ تواند این موضوع را به شما گوشزد کند تا روش بهتری را در پیش بگیرید. در نتیجه این هم یکی از سوالات مهم از دندانپزشک است.

آیا نیاز هست به پزشک عمومی مراجعه کنم؟

گاهی اوقات مشکلات دهان و دندان شما به خاطر یک سری از بیماری‌ های زمینه‌ ای اتفاق می‌ افتد که در چنین حالتی باید به پزشک عمومی مراجعه کنید. او می‌ تواند تشخیص دهد که نیاز به چه متخصصی دارید.

اگر به این موضوع شک دارید، حتماً از دندانپزشک خود سوال بپرسید و ببینید که دچار کمبود ویتامین یا پوکی استخوان هستید؟ یا اگر التهاب لثه دارید، این می ‌تواند علائم چه بیماری باشد و آیا نیاز هست که به پزشک عمومی یا پزشک دیگری مراجعه کنید یا نه؟

از پزشک عمومی خود چه سوالاتی بپرسم؟

اگر دندانپزشک تشخیص داد که شما باید به پزشک عمومی مراجعه کنید، حتماً بپرسید که باید چه سوالاتی از او پرسیده شود تا بتواند وضعیت دهان و دندان شما را راحت‌ تر تشخیص بدهد.

پیشنهاد: متخصص درمان ریشه

از پزشک عمومی خود چه سوالاتی بپرسم؟
۱۰ سوالی که بهتر است از دندانپزشک خود بپرسید

تغذیه مناسب برای دهان و دندان من چیست؟

فرقی ندارد که خودتان یا فرزندتان به دندانپزشک مراجعه کرده باشید؟! در هر صورت یکی از سوالات مهم از دندانپزشک، راجع به تغذیه مناسب برای دهان و دندان است.
رشد دندان‌ های فرزندم چگونه است؟

دندانپزشک می‌ تواند به شما توضیح دهد که دندان‌ های فرزندتان به صورت طبیعی رشد کرده یا سرعت آن بیش از حد کم یا زیاد است.

چه روش درمانی برای بهبود دندان‌ هایم نیاز دارم؟

اگر مشکلی در دهان و دندان خود دارید، حتماً از دندانپزشک بپرسید که چه روش درمانی می‌ تواند کم هزینه‌ تر، با کیفیت‌ تر و سریع‌ تر باشد.

چه داروهایی را نباید استفاده کنم؟

بعضی از درمان‌ ها در دندانپزشکی یک سری ممنوعیت‌ ها دارند که فقط دندانپزشک می‌ تواند آنها را مشخص کند و بگوید که چه داروهایی در این دوره نباید استفاده شود.

کلام آخر

سوالات مهم از دندانپزشک یعنی سوالاتی که به شما کمک می‌ کند مراقبت بهتری از دهان و دندان خود داشته باشید و بتوانید به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. ما در این مقاله سعی کردیم به طور کامل راجع به این موضوع صحبت کنیم و برایتان توضیح دهیم که باید چه سوالاتی بپرسید. کلینیک دکتر وثوقی با داشتن به روزترین امکانات در غرب تهران آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان می باشد.