ریشه دندان جز اجزا اصلی ساختمان دندان محسوب می شود. در صورت عدم رسیدگی و مراقبت از دندان، باعث افزایش درد و پوسیدگی دندان می شود. برای اطلاع از بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه با ما همراه باشید.

ریشه دندان دارای رگ های خونی بوده که در مغز دندان قرار داردند. که در صورت پوسیدگی عمقی، عفونت وارد ریشه دندان می شود. و عصب های موجود دچار تحریک می‌ شود و معمولاً در صورت استفاده از نوشیدنی های گرم و سرد، با درد های شبانه روزی همراه می ‌شوید که گاهی بدون علائم و نشانه های ظاهری پدید می آید.

ریشه دندان درمان قطعی دارد؟

متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه

درمان قطعی ریشه دندان بستگی به میزان عفونت آن دارد. ممکن است عفونت از میزان طبیعی خارج شود که در آن امکان درمان آن وجود نخواهد داشت. اما در حالت طبیعی نشانه هایی در دندان مشاهده می شود. پزشک متخصص قسمت عاج دندان را بررسی کرده سپس کانال های ریشه دندان را مشاهده می ‌کند. که می‌ تواند با استفاده از ابزار های مختلف ریشه دندان را پاکسازی کرده و پس از پر کردن مواد پلاستیکی یا طبیعی دندان را پانسمان می کند. بعد از برداشت ریشه دندان دیگر دردی در دهان خود احساس نخواهید کرد.

در ادامه به بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه می پردازیم.

مراقبت های پس از پانسمان دندان

پس از عصب کشی به مدت دو هفته، دندان را پانسمان می کنند. و پس از دو هفته وضعیت دندان را بررسی کرده و اگر نیازی به عصب کشی نداشته باشد. دندان را ترمیم می کنند. با توجه به اینکه ریشه دارای دیواره های شکننده ‌ای است. باید در زمان خوردن غذا احتیاط نمایید. خوردن غذا های سفت ممکن است پانسمان دندان شما را با مشکلات مختلفی روبه رو نماید. اگر پانسمان دندان شما از بین رفته باشد، به پزشک متخصص خود جهت تعویض پانسمان مراجعه نمایید.

جهت بررسی بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه و متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

تاثیر روکش در افزایش عمر ریشه دندان

متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه

بسیاری از افراد پس از عصب کشی دندان اقدام به نصب روکش بر روی دندان خود می نمایند. ترمیم دندان یکی از موارد مهم در موفقیت دندان های عصب کشی بوده و اگر پس از گذشت یک الی دو هفته دوباره دچار عفونت شود. نیاز به درمان مجدد خواهد داشت. در صورت عدم عفونت، دندان سیاه شده را به صورت سطحی ترمیم می نمایند.

استفاده از روکش باعث افزایش عمر طبیعی دندان می شود. با توجه به اینکه پس از برداشت اعصاب دندان دچار ضعف می شود. پس بهترین گزینه بعد از عصب کشی، نصب روکش است که باعث افزایش طول عمر و کاهش عفونت می شود.

درد پس از درمان ریشه دندان

ممکن است پس از درمان ریشه و عصب کشی با درد های متوالی روبه رو شوید. دلایل آن زخم ایجاد شده اطراف ریشه دندان است که ممکن است برای مدتی ملتهب و آزار دهنده باشد. برای برخی افراد دردی وجود ندارد ولی برای برخی درد های متوالی کوتاه مدتی ۲ الی ۳ روزه دارد. برای کاهش درد های احتمالی می توانید از مسکن مناسب دندان استفاده نمایید. اگر درد های دندان خود افزایش یابد، پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.

 دارو های مناسب برای کاهش درد و درمان ریشه دندان

پزشک متخصص برای کاهش عفونت های دندانی از انواع آنتی بیوتیک های مناسب دندان استفاده می کند. در کنار آنتی بیوتیک، استفاده از دارو های مسکن برای کاهش درد نیز مناسب خواهد بود. اگر قصد درمان دندان پوسیده یا عفونت زده خود را دارید. برای اطلاع از بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه و کلینیک تخصصی دندانپزشکی در تهران، با کارشناسان مجموعه دندانپزشکی دکتر وثوقی در ارتباط باشید.

جمع بندی

بحث امروز ما در مورد بهترین متخصص درمان ریشه دندان در صادقیه بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین پزشک ها و دندانپزشک ها و دندانپزشکی در غرب تهران و منطقه صادقیه با کارشناسان متخصص مجموعه پزشکی دکتر وثوقی در ارتباط باشید. امروز به بررسی درمان قطعی ریشه دندان، مراقبت های پس از پانسمان، تاثیر روکش در افزایش عمر ریشه دندان و دارو های مناسب جهت کاهش درد و درمان ریشه  پرداختیم. امیدواریم موارد اشاره شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.