ایمپلنت یا کاشت دندان، یکی از موارد تخصصی بوده که باید زیر نظر دندان پزشک های متخصص انجام شود. برای اطلاع از ویژگی های متخصص ایمپلنت در تهران با ما همراه باشید.

منظور از ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت یکی از روش های درمان و جایگزین دندان عفونت زده یا کشیده شده است. در بسیاری از مواقع امکان ترمیم یا عصب کشی دندان به دلیل عفونت های شدید وجود ندارد. اگر عفونت وارد ریشه دندان شود. با عفونت های بسیار شدیدی همراه می شود که ریشه دندان قادر به تحمل فشار یا ادامه حیات خود نخواهد بود. در این زمان پس از جداسازی دندان پوسیده و عفونت کرده، بازه زمانی محدودی را طی کرده سپس اقدام به کاشت دندان یا ایمپلنت دندان نمایید.

در زمان مراجعه به پزشک متخصص جهت کاشت ایمپلنت، یک میله کوچک طبق عمل جراحی وارد استخوان فک می کنند. و این عامل باعث نگه داشتن و ثابت ماندن دندان می شود. و در ادامه پس از کاشت ریشه دندان، تاج مصنوعی متصل شده و باعث ثابت ماندن استخوان بر روی فک مورد نظر می شود.

متخصص ایمپلنت در تهران

متریال ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را از جنس تیتانیوم می سازند اما از متریال های دیگری نیز با توجه به سازگاری آن طراحی می شود. اما با توجه به پیشرفت‌ های پزشکی امروزی بهترین متریال ساخت ایمپلنت تیتانیوم است که نزدیک به ۹۸ درصد موفقیت مشاهده می شود. برای اطلاع از روش های درمان ریشه دندان، بررسی متخصص ایمپلنت در تهران، متخصص درمان ریشه و متخصص ایمپلنت در تهران در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل آماده سازی دندان جهت ایمپلنت

پزشک متخصص در ابتدا وضعیت دندان را با توجه به عکس دندان و وضعیت ظاهری بررسی می کند. تا سلامت دهان، لثه و فک را ارزیابی نماید. در ادامه برای جلسه بعدی بی حسی یا بیهوشی موقت انجام می دهد. اگر محل مورد نظر دارای عفونت یا موارد مشابه نباشد. مراحل انجام ایمپلنت را طی می نماید. در نظر داشته باشید اگر دندان کشیده شده داشته باشید، باید ۲ الی ۶ ماه جهت التیام استخوان صبر نمایید.

نصب ریشه مصنوعی و قالب گیری عاج

پزشک متخصص با توجه به نوع فک، مقداری از لثه و استخوان فک را سوراخ کرده و ایمپلنت را در داخل آن قرار می دهد. ایمپلنت به شکل پیچ بوده که در محل نصب آن جایگذاری می شود. پس از این پیوند، لثه را بخیه کرده و باید مدتی صبر نمایید. تا لثه بخیه شده التیام پیدا نماید. پس از این مورد، آج دندان بر روی ریشه جایگذاری شده، قالب گیری و نصب می شود.

بازه زمانی درمان کامل ایمپلنت

متخصص ایمپلنت در تهران

به صورت استاندارد بازه زمانی ۶ ماهه برای درمان دندان وجود دارد. اما می توانید در صورت موفقیت در بازه زمانی کمتر نیز ایمپلنت نمایید. پس تمامی این موارد به نوع فک و روش های درمانی پزشک متخصص بستگی دارد. جهت اطلاع از متخصص درمان ریشه در صادقیه تهران، متخصص عصب کشی دندان در تهران و متخصص ایمپلنت در تهران با مجتمع دندانپزشکی دکتر وثوقی همراه باشید. اگر قصد ایمپلنت دارید، با کارشناسان متخصص مجموعه در ارتباط باشید.

عوامل مهم در محاسبه هزینه های ایمپلنت

هزینه های ایمپلنت به موارد مختلفی بستگی دارد و عوامل تعیین کننده در محاسبه هزینه کاشت ایمپلنت تاثیرگذار خواهد بود. جنس ایمپلنت و روکش دندان عامل مهم بوده و جراحی های مورد نیاز برای درمان عفونت لثه پوسیدگی دندان نیز از عوامل مهم محسوب می ‌شود. در کنار این موارد به هزینه های عکسبرداری و سایر آزمایش های دیگر باید توجه نمایید. برای درمان عفونت احتمالی باید دارو مصرف نمایید که شامل هزینه هایی خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه های درمان و کاشت دندان با متخصصان مجموعه دکتر وثوقی در ارتباط باشید.

درد و نگرانی های احتمالی ایمپلنت

درمان ایمپلنت به صورت بی حسی موضعی بوده و درد آنچنانی نخواهید داشت اما درد و ورم بستگی به نوع لثه و فک شما خواهد داشت. در نظر داشته باشید عمر ایمپلنت به سن نوع فک و عوامل دیگر بستگی دارد. سعی کنید جراحی و تمام مراحل ایمپلنت را زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام دهید تا کمترین ریسک را داشته باشید. برای اطلاع از مراقبت های پس از ایمپلنت، متخصص ایمپلنت در تهران، اطلاع از کلینیک تخصصی دندانپزشکی در تهران و متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران با مجموعه دندانپزشکی دکتر وثوقی در ارتباط باشید.