عصب کشی یکی از روش های درمان متداول داندانپزشکی محسوب می شود. برای اطلاعات بیشتر با ما در باره متخصص عصب کشی دندان در تهران همراه باشید.

دلایل درد دندان قبل عصب کشی

با توجه به اینکه اعصاب و عروق دندان جز بافت های نرم بوده که در کانال های ریشه دندان وجود دارد، زمانی که دندان دچار پوسیدگی و عفونت های ریشه می شود، باید نسبت به درمان عصب کشی دندان اقدام نمایید. زمانی که دندان با عفونت همراه می شود. معمولاً پوسیدگی هایی در دندان رویت می‌ شود. اما صرفاً پوسیدگی یا شکستگی دندان دلایل لازم برای عصب کشی نیست. برای بررسی موارد بیشتر باید عکس و تصویر دندان توسط پزشک متخصص مشاهده شود.

مشخصات ظاهری دندان دارای عفونت

متخصص عصب کشی دندان در تهران

عفونت دندان با درد های شدید همراه می شود ولی می توانید با بررسی روش هایی همچون مشاهده دندان در آینه، آسیب دیدگی دندان، ترک خوردگی، شکستگی، پوسیدگی‌، عفونت یا خرابی دندان پی ببرید. همچنین عفونت دندانی با تورم های شدید در ناحیه فک و لثه مشاهده می شود. پزشک متخصص برای کاهش عفونت های دندان در ابتدا دارو تجویز کرده و پس از آن اقدام به طی مراحل عصب کشی می نماید. اگر قصد آشنایی با بهترین مرکز تخصصی درمان ریشه دندان و بهترین مرکز تخصصی عصب کشی دندان در شهر تهران را دارید، با مقالات سایت دندانپزشکی دکتر وثوقی همراه باشید.

تخلیه عصبی عفونی

متخصص عصب کشی دندان در تهران

عصب کشی دندان برای تخلیه پالت یا عصب عفونی انجام می شود. اما برای انجام و تعویض پالپ عفونی  باید دسترسی کامل به ریشه دندان داشته باشید. اگر عصب عروقی ریشه دندان به صورت کامل قطع نشود، در آینده باعث مشکل و درد فراوانی می شود. پس از خارج کردن کامل پالت، ریشه دندان خشک شده و برای پر کردن آماده می شود. با محلول های شستشو و عفونت های باقی مانده را برطرف می کند.

منظور از ریشه مجدد در دندان چیست

اگر در زمان عصب کشی کامل تخلیه نشود و عفونت درد دندان باقی بماند، نیاز به درمان دوباره خواهید داشت. درمان دوباره سخت تر از درمان اولیه دندان است. دندان عصب کشی نیاز به عصب کشی مجدد و باز شدن دوباره خواهد داشت. در صورتی که عفونت جدیدی در دندان عصب کشی شده ایجاد شد، فورا برای کشیدن یا عصب کشی مجدد باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا مراحل درمان دندان طبق نظر پزشکان متخصص انجام شود.

برای اطلاع از متخصص عصب کشی دندان در تهران و متخصص ریشه دندان مقالات سایت دندانپزشکی دکتر وثوقی را مشاهده نمایید.

رژیم غذایی و فعالیتی پس از عصب کشی

پس از درمان عصب کشی درد دندان به صورت کامل از بین رفته تنها درد مشاهده شده، میزان جراحی یا عصب‌کشی مورد نظر است. پس از انجام عصب کشی از میوه های سفت یا غذا های سرخ شده پرهیز نمایید. داروهای تجویز شده را به صورت کامل و مرتب مصرف کرده و از مسکن های تجویز شده در ریشه دندان استفاده نمایید. همچنین مسواک زدن امکان‌پذیر بوده ولی برای جدا نشدن پانسمان دندان تا ترمیم آن از نخ دندان استفاده نفرمایید.

نظر داشته باشید تا یک ساعت بعد از عصب کشی غذا مصرف نکرده و پس از خشک شدن، می توانید خوراکی و غذای مورد نظر را نوش جان نمایید. در ادامه به بررسی متخصص عصب کشی دندان در تهران می پردازیم.

عصب کشی لیزر

در مقالات تخصصی دندانپزشکی خبر از روش های جدید درمان ریشه دندان می دهند. در صورت اینکه تفاوتی در اعمال عصب کشی وجود ندارد و می توانید از بروز ترین ابزارها برای لیزر دندان پزشکی استفاده نمایید. با کمترین درد و خونریزی درمان ریشه دندان انجام می شود.

جمع بندی

عصب کشی در دید بسیاری از افراد بسیار دردناک و  بوده ولی می ‌توان از روش‌ های جدید برای کاهش درد دندان و عصب کشی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید عصب کشی دندان های مختلف همچنین دندان کودکان پروسه یکسانی داشته و باید مراقبت های لازم را پس از عصب کشی داشته باشید.

جهت بررسی موارد بیشتر با مقالات سایت دندان پزشکس دکتر وثوقی همراه باشید. بحث امروز ما در مورد متخصص عصب کشی دندان در تهران بود. جهت بررسی موارد بیشتر در مورد مرکز تخصصی درمان ریشه دندان، مرکز تخصصی عصب کشی دندان با این سایت همراه باشید.