امروز قصد داریم در مورد درمان ریشه دندان و وظایف متخصص ریشه دندان صحبت نماییم. اگر قصد درمان تخصصی دندان را دارید، برای بررسی متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران با ما همراه باشید.

هر فرد در زندگی خود یک بار به مرکز تخصصی دندانپزشکی یا مطب های دندانپزشکی مراجعه کرده است. که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله درد های سنگین دندان باشد. امروز می خواهیم به خدمات تخصصی درمان ریشه در مراکز دندانپزشکی اشاره نماییم. اگر قصد درمان دندان های خود زیر نظر افراد و دندانپزشکان و متخصصان را دارید، ادامه مطالب را مطالعه نمایید.

اجزا اصلی ساختمان دندان

برای بررسی درد دندان باید ساختمان دندان مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. دندان دارای دو بخش عاج و ریشه بوده که هر کدام دارای اجزای مختلفی است. اما تمام موارد مربوط به درد و عصب دندان در ریشه و عروق خونی آن قرار قرار دارد. برای رسیدن به ریشه باید عاج دندان سوراخ شده و از طریق حفره به نقاط ریشه دسترسی داشته باشند. در ادامه به بررسی روش های درمان ریشه دندان می پردازیم.

درد های عصب دندان چیست

متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران

زمانی که جرم و پلاک های بین دندانی افزایش پیدا می کند. این جرم ها تبدیل به باکتری شده و به دندان نفوذ می کند. ممکن است پس از مدتی تبدیل به عفون تهای دندانی شود. عفونت پس از عبور از دندان به محفظه عصبی می رسد. در این صورت درد دندان افزایش پیدا می کند. جهت اطلاع از متخصص عصب کشی دندان و متخصص جراح دندانپزشکی با مجموعه دندان پزشکی دکتر وثوقی همراه باشید.

ارزیابی دندان

جهت درمان ریشه یا عفونت های دندانی باید وضعیت دندان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته باشد. طبق نظر پزشک ریشه دندان در صورت این که قابل جراحی و یا عصب کشی باشد. عملیات فوق انجام می ‌شود. اما اگر عفونت به قدری باشد که امکان عصب کشی نباشد. باید دندان عفونت زده خارج شود.

با انجام بی حسی موضعی می توان جراحی های سبک یا عصب کشی را زیر نظر پزشک متخصص انجام داد. برای شکستگی دندان، پوسیدگی عمقی، عصب کشی مجدد یا آسیب های ناگهانی دندان می توانید جهت عصب کشی به پزشک متخصص یا پزشک درمان ریشه مراجعه نمایید. در ادامه به بررسی درمان ریشه دندان می پردازیم.

علائم ظاهری عصب کشی

 

تشخیص نوع درمان ریشه بیمار توسط پزشک متخصص انجام می ‌شود اما می ‌توانید به ظاهر برخی از علائم عصب کشی یا درمان ریشه را مشاهده کنید. اگر با درد های شدید دندانی روبرو هستید و دردهای ضربانی و لحظه ای دارید، ممکن است عفونت به عصب دندان شما رسیده باشد.

لب پر شدن یا شکستگی دندان نیز یکی از عوامل مهم در عفونت یا پوسیدگی دندان محسوب می شود. ترشحات دارای چرک از دندان یا لثه خارج می شود و گاهی اوقات لثه با سوزش های شدید و متورم همراه است. در هر صورت اگر با تغییر رنگ یا تیره شدن دندان مواجه شده اید، مهمترین گزینه مراجعه به پزشک متخصص ریشه برای انجام عکس برداری و تشخیص دندان است.

درمان ریشه دندان با لیزر چیست

متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران

یکی از جدید ترین علم دندانپزشکی، درمان ریشه با لیزر بود که از بروز ترین ابزار های روز دندانپزشکی استفاده می شود تا فرآیند درمان با کمترین عوارض و با کمترین درد انجام شود. با استفاده از لیزر می توانید فرایند های مختلفی از جمله عصب کشی دندان را به بهترین شکل ممکن انجام و تجربه بهتری در عصب کشی یا تخلیه عصب موردنظر در دندان داشته باشید.

جهت اطلاع از بهترین متخصص عصب کشی دندان، بهترین متخصص جراح دندانپزشکی و مرکز تخصصی عصب کشی دندان می توانید به سایت مجتمع پزشکی دکتر وثوقی مراجعه نمایید.

مزایا درمان ریشه دندان با لیزر

در صورت استفاده از تکنولوژی لیزر برای عصب کشی در ابتدا با کاهش درد مواجه می شوید که در روش های سنتی درد حاصل از عصب کشی یا درمان ریشه بیشتر است اما عامل مهم، آسیب رسانی کمتر لیزر به بافت های اطراف و لثه دندان خواهد بود. بیمار با خونریزی کمتری مواجه و بافت های دندان و اطراف آن را با سرعت بیشتری بهبود پیدا می کند. با توجه به اینکه عصب کشی یا درمان ریشه دندان بسیار دردناک و اذیت کننده به نظر می رسد، با روش های نوین پزشکی می توان درد عصب کشی را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.

متخصص ریشه دندان

متخصصی که در انجام درمان ریشه دندان تخصص دارد به عنوان متخصص ریشه دندان شناخته می شود. این متخصصان با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا به دنبال تشخیص و درمان مشکلات ریشه دندان هستند.به عنوان یک بخش اساسی از دندانپزشکی متخصص ریشه دندان به حفظ سلامت دندان های بیمار کمک و بهبود کیفیت زندگی آن ها را تضمین می کنند.

متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران

دندانپزشکی وثوقی با کادری مجرب به مدیریت خانم دکتر میترا وثوقی که بهترین متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران شناخته شده است با رزومه ای قوی و نمونه کاری های متعدد در زمینه های مختلف دندانپزشکی  در خدمت شماست. هدف این مجموعه ارائه خدمات منحصر به فرد بر اساس پیشرفته ترین تجهیزات دندانپزشکی روز دنیاست. و رضایت مشتریان عزیز مهم ترین رکن از فعالیت این مجمووعه است. و این مهم با رضایت کامل مشتریان این مجموعه محقق شده است.

 

آدس دندانپزشکی :فلکه دوم صادقیه، پشت بیمارستان ابن سینا، خیابان اعتمادیان، ساختمان پزشکان فدک، طبقه همکف، واحد ۲

شماره های تماس: ۰۲۱۴۴۰۴۲۳۵۲ – ۰۹۰۱۲۸۲۸۲۹۹ – ۰۹۰۱۲۸۲۸۲۹۹

نوبت دهی اینترنتی دندانپزشکی غرب تهران

شما عزیزان برای صرف جوی در وقت فقط با دو کلیک می توانید اینترنتی وقت مورد نظر خود را رزرو نمایید. و در زمان مورد نظر به دندانپزشکی وثوقی مراجعه نمایید و بدون معطلی ویزیت شوید.